fbpx

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterimizin en çok sorduğu soruların cevapları sizleri aydınlatabilir.

Müsli Nedir?

Bahsedildiği gibi müsli, yulaf ezmesi, arpa ezmesi, çavdar ezmesi, buğday ezmesi …v.b. ezmelerle; kabuklu yemişler, tohumlar ve kuru meyvelerin bir karışımıdır.

İsviçreli bir doktor ve beslenme uzmanı olan Maximillian Bircher-Benner tarafından yaratılmıştır ve sağlıklı bir kahvaltı yemeği olarak tüm dünyada özellikle Avrupa’da  popülerdir.

Granoladan farklı olarak, müsli içindeki malzemeler pişmemiş, yani çiğ ve gevşektir. Geleneksel olarak gece boyunca süt veya meyve suyuna batırılır ve soğuk olarak tüketilir.

Granola nedir?

Granola , Amerikalı doktor James Caleb Jackson tarafından yaratıldı. Bu güne kadar dünyanın bir çok  evinde klasik bir kahvaltı malzemesi olmaya devam ediyor.

Kuruyemiş, yulaf ve kuru meyve gibi malzemelerin yağ ve tatlandırıcılarla (genellikle bal, akçaağaç şurubu veya pekmez, tahin…v.b.) karıştırılması ve pişirilmesiyle yapılır. Bu, klasik gevrek kümelerini oluşturur.

Müsli’den farklı olarak, granola çoğunlukla soğuk olarak servis edilir. Kutusundan  çıkarıp atıştırmalık olarak, sütle birlikte veya yoğurdun üstüne çıtır çıtır yiyebilirsiniz.

Müsli / Granola Kaç Kalori ?

Ürünlerimizde her bir ürünün / seçimin kalorisi ve tüm besin değerleri sizin tercihlerinize göre değişir ve size sunulur. Kilo kontrolü, spor ve sağlıklı yaşam benzeri ihtiyaçlarınızın desteklenmesinde, öncelikle besin değerleri ihtiyaçlarınızın tercihen doktorunuz veya diyetisyeninizin kontrolünde size özel tesbiti neticesinde ihtiyacınız ve zevkinize uygun belirleyeceğiniz her seçeneğin kalori ve diğer değerlerinin 100 gr için sayısal verilerini görebileceksiniz.

Müsli / Granola Zayıflatırmı ?

Tamamen besin değerleri ihtiyacınıza göre doktorunuz veya diyetisyeninizin önerisine göre ihtiyaç duyacağınız başta kalori ve diğer besin değerlerine olan ihtiyacınıza göre sitemizde görebileceğiniz sayısal verilere göre; kilo almak veya vermek yönündeki gereksiniminizi ürünlerimizle destekleyebilirsiniz. Hiçbir gıda ürünü ihtiyaçlarınıza tek başına cevap veremez. Sağlıklı günler dileriz

Müsli / Granola Diyeti

Müsli veya granola asla kendi başına diyet yiyeceği olarak tüketilmemelidir. Sadece doktorunuz veya diyetisyeninizin belirleyeceği bedensel ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçimlerinize göre günlük kalori ve diğer besin değerlerinizi kontrol etmenizi, bir gıda tüketim  ürünü olarak destekleyebilir.

Müşteri Yorumları

Ürünle tesadüf eseri tanıştım. Siteye girdiğimde gözlerime inanmadım çünkü istediğim ürünü istediğim kadar kendim oluşturabiliyordum ve kaç kalori olduğunu tek tek hesaplayan bir sistem vardı. İlk başta kuşkuyla yaklaştım ama ürün elime ulaştığında tadı da paketlenişi de çok güzeldi. Bu fiyata bu lezzet ve kolaylık inanılmaz.
Çağla Nur Akın
Yaş 24
Her öğün ne yiyeceğimi düşünmekten sıkıldığım bir dönemde denk geldim. Yemek hazırlarken harcadığım vakti kendime harcıyorum. İlk paketim bitmek üzere hemen ikinciyi sipariş ettim. Harika bir ambalajı var ofiste çok havalı duruyor. Teşekkürler mixy Life artık marketlerde diyet ürünleri aramaya elveda…
Nilgün Durdan
Yaş 35